Edukacinė – pažintinė ekskursija „Lietuvos istorinės asmenybės Vilniaus senamiestyje“.
Trečiadienį, gegužės 18 dieną 8 klasės mokiniai su auklėtoja L. Venckiene, SĮ klasės mokiniai su auklėtojomis A. Stankevičiene, E. Juknevičiene ir mokiniai iš Ukrainos dalyvavome Kultūros paso paslaugų renginyje „Lietuvos istorinės asmenybės Vilniaus senamiestyje“. Ekskursijos maršrutas driekėsi Vilniaus senamiesčio gatvelėmis. Keliaudami aplankėme Vilniaus senamiesčio paminklus ir plačiau susipažinome su šešiomis Lietuvos istorinėmis asmenybėmis, su kuriomis susipažįsta per lietuvių kalbos ir literatūros bei istorijos pamokas (Žemaitė, V.Kudirka, S. Kairys, A. Mickevičius, J. Basanavičius, V. Jurgutis). Kelias skulptūras turėjome galimybę net „pakalbinti“ ir pasiklausyti jų istorijų, apie kurias nerašo mokykliniai vadovėliai. Sėkmingai prakalbinome „lito tėvą“ V. Jurgutį, A. Mickevičių, J. Basanavičių. Vilnius yra ketvirtasis miestas pasaulyje, „prakalbinęs“ skulptūras. Prisiminėme kaip XX a. pradžioje buvo atkurta Lietuvos valstybė, kokia buvo Lietuvos gyventojų padėtis Rusijos imperijoje, tautinio atgimimo epizodus, susipažinome su pirmaisiais lietuvybės, tautinio atgimimo skatintojais. Puikiai nusiteikę, su gera nuotaika grįžome į namus.
Mokytoja L. Venckienė