Gegužės 20 d. 6 klasės mokiniai dalyvavo kultūros paso edukacinėje programoje „Senovinių stalo žaidimų dirbtuvės“. Stalo žaidimai – puiki metodinė priemonė įvairiausioms mokinių kompetencijoms ugdyti: nuo bendrųjų (bendravimo, bendradarbiavimo, taisyklių laikymosi, mokėjimo laimėti ir pralaimėti), iki specialiųjų – skaičiavimo, loginio, strateginio mąstymo, skaitymo įgūdžių, kūrybiškumo lavinimo ir kt. Organizatoriai „Vikingų kaimas“ supažindino mokinius su stalo ir kitais žaidimais, kurie buvo žaidžiami senovėje įvairiausiuose kontinentuose, ypatingą dėmesį skiriant viduramžių Europoje ir, žinoma, Lietuvoje gyvavusiems stalo žaidimams. Edukacija vyko ZOOM virtualaus susitikimo platformoje. Edukatoriai pristatė kiekvieną stalo žaidimą „Kvirkatas“, „Lapė ir žąsys“, „Laimės namas“, „Soliteris“, papasakojo jo istoriją ir pamokė juo žaisti, tuomet kiekvienas mokinys galėjo išbandyti pasigamintus žaidimus, konsultuotis su edukatoriumi, jei kas buvo neaišku. Šeštokai su klasės auklėtoja R. Žukliene nusprendė sukurti šiuos žaidimus ir perduoti mokyklai, kad priesalyje galėtų žaisti ir kiti mokiniai pertraukų metu, kai grįšime mokytis į gimnaziją. Ačiū, Vikingų kaimas, už nuostabią edukaciją.

Leave a Comment