Paskutinę mokslo dieną prieš rudens atostogas I-IV gimnazinių klasių mokiniai, lydimi informacinių technologijų mokytojos R. Žuklienės, geografijos mokytojos A. Kazlauskienės ir anglų k. mokytojos E. Liucvaikienės, praleido kelionėje po Žemaitiją. Tai buvo dar viena išvyka pagal projektą „Kokybės krepšelis“. Mokiniai lankėsi šaltojo karo muziejuje Žemaitijos nacionaliniame parke. Čia mokiniai sužinojo, kaip buvo pastatytas Sovietų Sąjungos balistinių raketų šachtinio paleidimo kompleksas, kokios raketos ten buvo laikomos. Klaidžiodami požeminėse šachtose, girdėdami perduodamų šifruotų žinučių pypsėjimą, analizuodami dokumentinę medžiagą , mokinai geriau suprato tų laikų įtemptą politinę padėtį pasaulyje.

Vėliau buvo aplankytas Žemaičių dailės muziejus, įsikūręs Plungės dvare. Moksleiviai ne tik išgirdo čia gyvenusių dvarininkų Oginskių šeimos istoriją, bet galėjo apžiūrėti naujausius žemaičių dailės ir juvelyrikos darbus. Grįždami namo dar stabtelėjo Rietavo miestelyje, kuriame buvo įžiebta pirmoji Lietuvoje elektros lemputė. Gidė papasakojo apie tų pačių Oginskių šeimos įtaką miestelio gyvenimui ir plėtrai.

Po kelionės mokiniai jautėsi kiek pavargę, tačiau praturtėję, praplėtę akiratį ir nusiteikę daugiau keliauti po Lietuvą.