Gegužės 25 dieną (trečiadienį) Aukštadvario gimnazijos 5 klasės mokiniai, užuot skubėję į pamokas mokykloje, išvyko į kitokią pamoką – pamoką netradicinėje aplinkoje – Vilniaus senamiestyje. „Kivedos“ gidė Giedrė kartu su lietuvių kalbos mokytoja Lina Balevičiūte organizavo netra dicinę literatūros pamoką „Vilniaus legendų skrynia“.
Vilnius apipintas daugybe legendų, kurių vienos sukelia baimę ir siaubą, kitos žavi nuostabiomis meilės istorijomis. Tai nuostabi miesto istorijos dalis, įkvepianti menininkus kūrybai, o kitiems sukelianti jausmų įvairovę. Pakeliui nuo Gedimino kalno iki pačių Aušros vartų išgirdo daugybę legendų apie Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilę, mago Tvardovskio burtus, Aušros vartų madonos stebuklus, Trijų kankinių, besiilsinčių Šv. Dvasios cerkvėje, istorijas, pamatė pirmąjį Vilniaus žemėlapį, išpieštą ant arbatinuko…Daug įspūdžių, daug patirčių.
O kas netikėta! Mokiniai vos netapo serialo apie austrų imperatorę Sissi filmo dalyviais. Iš tiesų pasisekė pamatyti, kaip kuriamas filmas, kaip išgaunami įvairūs efektai. Galima buvo nufotografuoti keletą filmuojamų scenų. Didelį įspūdį paliko žirgai, kostiumai, karieta. Koks gražus mūsų Vilnius, jis nė kiek nenusileidžia Austrijos ir Italijos miestams. Sostinės senamiesčio gatvės nukels į XIX a. ir padės atkurti Austrijos imperatorės gyvenimo aplinką.
Prasmingas pasivaikščiojimas po Vilnių skatina mokinius domėtis miesto istorija, vertinti ir saugoti Lietuvos kultūros paveldą, liaudies kūrybą, kūrybiškai pritaikyti savo etnokultūros žinias ir gebėjimus gyvenime. Tokios pamokos nepalieka abejingų, o nuteikia gilesniam domėjimuisi ir tyrinėjimui.