Šiemet Trakų r. Aukštadvario gimnazija kvietė 14-18 metų moksleivius dalyvauti respublikiniame piešinių konkurse – parodoje „Rubensas šiuolaikiškai“, skirtame Piterio Pauliaus Rubenso 444-osioms gimimo metinėms atminti. Jaunieji dailininkai turėjo ne tik dailės kalba išreikšti pagarbą žymiam menininkui, bet šiuolaikiškai pavaizduoti P. P. Rubenso kūrybos laikotarpio dailės tradicijas ir manieras, alegorinius įvaizdžius ir simbolius.

Konkurso organizatoriai sulaukė drąsių jaunųjų kūrėjų darbų iš 12-os Lietuvos mokyklų. Konkurse dalyvavo Kauno Maironio universitetinės gimnazijos, Kauno ,,Rasos“ gimnazijos, Marijampolės VV KKC meno mokyklos, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos, Kauno tautinės kultūros centro studijos ,,Menų dirbtuvėlės“, Kaišiadorių raj. Kruonio gimnazijos, Kauno „Saulės“ gimnazijos, Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos Meno skyriaus, Tauragės „Versmės“ gimnazijos, Vilkaviškio „Aušros” gimnazijos ir Prienų r. Pakuonio pagrindinės mokyklos moksleiviai.

Piešinių konkurso vertinimo komisija maloniai buvo nustebinta sulaukusi įdomių, originalių ir įvairiomis technikomis atliktų darbų. Vertinimo komisija atrinko 6 geriausius piešinius ir skyrė dar vieną papildomą pirmą vietą iš 34 konkurso dalyvių.

I GRUPĖS (14 – 15m.) nugalėtojai:

I VIETA
Viktorija Radišauskaitė, Kauno Maironio universitetinė gimnazija, mokytoja Jūratė Petrauskienė.
Sandra Cibulskytė, Kauno ,,Rasos“ gimnazija, mokytoja Valerija Medelinskienė.

II VIETA
Emilija Kubiliūtė, Kauno Maironio universitetinė gimnazija, mokytoja Jūratė Petrauskienė.

III VIETA
Vilius Gecevičius, Kauno tautinės kultūros centro studija ,,Menų dirbtuvėlės“, mokytoja Roma Kotryna Juškienė.

II GRUPĖS (16 – 18 m.) nugalėtojai:

I VIETA
Otilija Čiurlionytė, Marijampolės VV KKC meno mokykla, mokytoja Jolita Bičkienė.

II VIETA
Jotautė Vasiliauskaitė, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija, mokytoja Asta Milėškienė.

III VIETA
Rūta Jurkevičiūtė, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija, mokytoja Asta Radimonienė.

Piešinių konkurso organizatoriai, Trakų r. Aukštadvario gimnazijos bendruomenė, nuoširdžiai sveikina nugalėtojus!

Dėl sudėtingų COVID – 19 pandemijos sąlygų piešinių paroda vyksta tik virtualiai – Trakų r. Aukštadvario gimnazijos svetainėje.

Trakų r. Aukštadvario gimnazijos administracija prizininkus apdovanoja diplomais ir praktiškomis dovanomis kūrybai plėtoti. Visiems konkurso dalyviams ir jų mokytojams bus išsiųstos padėkos už dalyvavimą.

Šio konkurso – parodos organizatoriai taria nuoširdų AČIŪ, visiems dalyvavusiems ir sako, – Iki naujų kūrybinių susitikimų!

Parengė dailės mokytoja Dovilė Nalivaikaitė – Venslauskienė