Nors koronos virusas nesitraukia, mes, Aukštadvario gimnazijos bendruomenė, bandome kiek įmanoma grįžti prie įprasto gyvenimo ir ne tik lankyti pamokas bei mokyti, bet ir švęsti šventes. Spalio 5 d. buvo Tarptautinė mokytojo diena. Aukštadvario gimnazijoje šią dieną yra 2 tradicijos: paskelbti Metų mokytoją ir vyriausių klasių mokiniams siūloma paragauti mokytojo duonos, t.y. vesti pamokas jaunesniems savo draugams.

Šiais metais Metų mokytojo vardą laimėjo ilgametė Aukštadvario gimnazijos lietuvių k. mokytoja metodininkė Lina Balevičiūtė. Mokytoja išleido ne vieną auklėjamą klasę, paruošė puikius skaitovus, kurie užimdavo ir užima prizines vietas Trakų rajone bei respublikinėse olimpiadose. Mokytoja taip pat yra aktyvi lietuvių etnografijos skleidėja. Tradiciškai Metų mokytoją pasveikino profesorius Mečislovas Rondomanskas ir įteikė mokytojai Angelo skulptūrą bei piniginę premiją.

Dvyliktokai, pasitelkę į pagalbą vienuoliktokus, vedė pamokas jaunesnėms klasėms. Jaunuoliai mokė vaikus matematikos, lietuvių, fizikos, biologijos mokslų. Kai kurie jų prisipažino, kad sėdėti suole lengviau, nei stovėti prieš klasę, bet patys vaikai gyrė jaunuosius mokytojus, kad puikiai išaiškino matematiką, įdomiai pasakojo istoriją ir apskritai diena buvo šauni.

Mokytojo dieną užbaigė nedidelis koncertas salėje, kur mokytojams savo ir kitų kūrybos dainas grojo II G klasės mokinė Gabrielė ir IV G klasės mokinė Ula, visų klasių atstovai perskaitė savo kūrybos eilėraštukus mokytojams. Gimnazijos direktorius taip pat įteikė mokytojams padėkas: nuo Seimo narės E. Rudelienės- technologijų mokytojai ekspertei O.Lemežienei, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei L.Balevičiūtei; nuo laikinai einančios Trakų r. savivaldybės merės pareigas M. Puč- biologijos mokytojai metodininkei J.Budrevičienei ir anglų kalbos mokytojui metodininkui D.Stasiūnui; nuo Trakų r. savivaldybės švietimo skyriaus vedėjos D.Dzigienės – anglų kalbos vyr.mokytojai E.Liucvaikienei, ekonomikos mokytojai metodininkei, profesijos mokytojai V.Nairanauskienei.

Šiais metais vietoj gėlių dvyliktokai mokytojams ir mokyklai dovanojo tulpių ir narcizų svogūnėlius, kuriuos artimiausiu metu visa bendruomenė pasodins mokyklos vejoje, kad pavasarį visų akis džiugintų margaspalvės gėlės. Galbūt tai bus dar vienos tradicijos pradžia.

Sveikatos ir kantrybės, mieli mokytojai. Su Mokytojo diena!